صلاحیت احمدی نژاد هم تایید نشد !

دومین گزینه شورای اسلامی شهر کرج برای تصدی شهرداری این کلانشهر نیز تایید صلاحیت نشد تا کماکان این کلاف سردرگم بماند و موضوع تعیین شهردار به معمایی پیچیده مبدل شود.

مطابق با تبصره ۳ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، در شهرهای با جمعیت بیشتر از ٢٠٠ ‌‌هزار نفر و مراکز استان ها، شهردار با پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور انتخاب می شود و در دیگر شهرها نیز گزینه مورد نظر از سوی شورای شهر معرفی شده و استاندار حکم شهردار را صادر می کند. گزینه شهرداری از سوی شورای اسلامی شهر به وزارت کشور معرفی می شود و بر اساس قانون پس از اخذ استعلامات توسط وزارت کشور ظرف 10 روز نتیجه اعلام می شود.

با شروع فعالیت شورای پنجم شهر کرج اصغر نصیری به عنوان شهردار انتخاب شد و پس از چند ماه و به دلیل برخی اختلاف نظرها، وی استعفای خود را در اواخر فروردین ماه امسال تقدیم شورا کرد. حکم نصیری در اواخر شهریور ماه سال به شورای اسلامی شهر کرج ارسال شد و این مسئول طی این مدت با چالش های مختلف در این کلانشهر مواجه شد که ادامه کار را در این شهر به صلاح ندانست و با استعفای خود باعث شد تا شورای اسلامی شهر کرج مجبور به انتخاب سرپرست برای شهرداری شود.

بلافاصله اعضای شورای شهر کرج با نشستی محمد رضا احمدی نژاد را به عنوان سرپرست شهرداری کرج انتخاب کردند و با برگزاری نشست های مختلف در نهایت پس از حدود ۵۰ روز، مجید غلام سریزدی به عنوان شهردار کرج انتخاب شد.

در نشست روز یکشنبه ۱۳ خرداد ماه سال جاری شورا کرج که با غیبت 3 عضو شورا همراه بود 20 گزینه برای شهرداری کرج مطرح شد که غلام سریزدی به عنوان نخستین گزینه مطرح رای گیری شد. در این رای‌گیری مجید سریزدی با ۹ رای موافق و یک رای سفید از مجموع ۱۰ رای داده شده، به ‌عنوان گزینه اصلی برای شهردار کرج معرفی شد.

این انتخاب شورای شهر کرج نیز پس از حدود 40 روز از سوی وزارت کشور مورد تایید قرار نگرفت و رد صلاحیت وی به شورای اسلامی شهر کرج به صورت کتبی اعلام شد.

محمد رضا احمدی نژاد سرپرست شهرداری کرج گزینه بعدی شورای اسلامی شهر کرج برای شهرداری بود که در 3 مرداد ماه جاری با 8 رای اعضای شورا به عنوان شهردار منتخب انتخاب شد.

محمدنبیونی رییس شورای اسلامی شهر کرج در گفت وگویی با ایرنا اعلام کرد که صلاحیت محمدرضا احمدی نژاد نیز برای تصدی منصب شهرداری کرج رد شده است. وی خاطرنشان کرد: برای انتخاب شهردار کرج می بایست در اسرع وقت اقدام کرد.

/ 0 نظر / 42 بازدید