کلانشهر کرج، بازهم بدون شهردار ماند !!

مخالفت وزیر کشور با گزینه سوم شهرداری کرج، شورای شهر را وارد فاز انتخاب گزینه چهارم کرد.

عباس زارع در نود و سومین جلسه شورای شهر در خصوص آخرین تصمیمات پیرو مخالفت وزارت کشور با مصوبه این شورا که به انتخاب سیروس شفقی به‌عنوان شهردار منتخب کرج اختصاص داشت، اظهار کرد: برای تحقق این تصمیم مکاتبات لازم بر اساس ادله مشاوران حقوقی دنبال شده است.

رئیس شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه درخواست ملاقات با وزیر پیگیری شد، گفت: سیروس شفقی گزینه منتخب شورای شهر کرج برای تصدی کرسی شهرداری این کلان‌شهر خود شخصاً از این سمت انصراف نداده است و اعلام کرده که پیرو تصمیم شورای شهر است.

وی بیان کرد: امروز باید در مورد حکم وزارت کشور در خصوص مخالفت با مأموریت سیروس شفقی در سمت شهردار کرج تصمیم‌گیری کنیم و در سپس بر اساس این تصمیم مسیر را ادامه دهیم.

منصور وحیدی عضو شورای شهر کرج نیز در ادامه گفت: سرنوشت امور شهر مرتبط به مردم است و نباید به‌راحتی مسئله‌ای مانند انتخاب شهردار را سطحی دانست، نیاز است مسئولان استان در خصوص موضوعات و تصمیمات شورای شهر کرج ازجمله انتخاب شهردار بیشتر همکاری کنند و تصمیمات شورا سطحی در نظر گرفته نشود.

احد رسولی با اشاره به اینکه سیروس شفقی از سمت خود انصراف نداده است، گفت: بهتر می‌دانم بر مصوبه خود مبنی بر انتخاب وی به‌عنوان شهردار کرج اصرار کنیم.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه مهم‌ترین کار شورای شهر کرج انتخاب شهردار است، گفت: منتخب باید سه سال بر این کرسی تکیه زند و از طرفی یک سال گذشته را هم ازدست‌داده‌ایم، باید بیشتر برای این تصمیم وقت بگذاریم و دایره انتخاب گزینه‌ها برای این سمت را از پنج نفر بیشتر کنیم.

خلیلی اردکانی نیز با اشاره به اینکه با انتخاب سیروس شفقی در سمت شهردار کرج بهترین انتخاب را برای شهرداری اخذ کرده بودیم، گفت: جای تأسف و دلخوری است که چرا وزارت کشور نظر موافق خود در خصوص این مصوبه را ابلاغ نکرد.

عضو شورای شهر کرج ادامه داد: سرنوشت سه سال پیش روی شهر را باید تعیین کنیم و نمی‌توانیم طی یک روز این موضوع را حل کنیم.

رحیم خستو هم بابیان اینکه مخالف حکم و نظر وزارت کشور است، توضیح داد: طبق قوانین کشور نهادهای اجرایی نیاز است با شورای شهرها همکاری داشته و بر تصمیمات این پارلمان احترام بگذارند.

وی در ادامه گفت: تصمیمات و مصوبات شورای شهر کرج‌ با آرای موافق بیشتر اعضا که شامل حداقل ۹ تا ۱۰ رأی است انجام‌شده و انتظار داشتیم وزارت کشور بر این تصمیم حداکثری ما مبنی بر انتخاب شهردار کلان‌شهر کرج احترام بگذارد.

سخنگوی شورای شهر کرج افزود: امکان دیدار اعضای شورای شهر با وزیر کشور به‌راحتی فراهم نمی‌شود، کما اینکه بر این اساس درخواست این ملاقات حضوری ما با وزیر هم محقق نشد.

وی توضیح داد: حق شورای شهر کرج در این میان‌ ضایع‌شده، حتی اگر تصمیم ما مبنی بر انتخاب شهردار کرج ‌را درست نمی‌دانستند باید اجازه می‌دادند که بعد از شروع کار شهردار جدید اگر مشکلی در اداره شهر و امور شهرداری پیش می‌آمد شورا خود پاسخگویی باشد.

فرج اله ایلیات نیز گفت: پنج نفر در این لیست هستند که ممکن است همگی امکان حضور در کرج و صحن شورا را نداشته باشند، بهتر است به دو گزینه نهایی برسیم و در ادامه طی فرصتی ۲۴ یا ۴۸ ساعته این گزینه‌ها بتوانند برنامه‌های خود را ارائه دهند.

به دنبال سخنان رئیس شورای شهر کرج رأی‌گیری در خصوص قبول یا رد نظر وزارت کشور انجام شد و طبق آن رد نامه وزارت کشور رأی آورد و شورای شهر وارد مرحله انتخاب شهردار شد.

به دنبال این تصمیم و طبق مذاکرات اعضای شورای شهر کرج مقرر شد روز شنبه 21 مهر ماه ساعت ۱۵ تا ۱۷ جلسه فوق‌العاده شورا در این خصوص برگزار شود و قبل از آن‌هم نامزدهای موردنظر در جلسه غیررسمی به ارائه برنامه‌های خود خواهند پرداخت.

/ 0 نظر / 16 بازدید