آغاز ارجاع کار نظارت توسط سازمان

نظام ارجاع کار الکترونیکی سازمان نظام مهندسی استان البرز از اول خرداد آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز،  به منظور رعایت عدالت در توزیع ظرفیت های کاری در میان مهندسان ناظر ساختمان ، نظام ارجاع کار به مهندسان عضو سازمان ، با بهره گیری از سیستم نرم افزاری توزیع  از اول خرداد آغاز و از این پس توزیع کارها و دستور نقشه ها میان  مهندسان دارای پروانه اشتغال فقط توسط این سیستم انجام می شود.
مهندس خیری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در خصوص راه اندازی این سیستم گفت : با توجه به ضرورت طراحی سیستمی عادلانه و غیر قابل اعمال نظر برای توزیع کارها ، هیات مدیره سازمان نظام مهندسی  از ابتدای دوره جدید تصمیم به راه اندازی سیستم  نرم افزاری و الکترونیکی ارجاع کار گرفت که پس از بررسی و تبادل نظر کارشناسان سازمان ، نرم افزار مورد نیاز طراحی و پس از به روز رسانی اطلاعات مهندسان دارای پروانه اشتغال،  این سیستم از ابتدای خرداد ماه 92 به اجرا گذاشته می شود.
وی با اشاره به ویژگی های نظام ارجاع گفت : در نظام ارجاع جدید که در فاز اول برای مهندسان عمران اجرایی شده است ، انتخاب ناظر دیگر برعهده  مالکان و سازندگان نخواهد بود بلکه بر اساس بند 2 ماده 16 قانون نظامات اداری مقررات ملی ساختمان ، ناظران هر پروژه توسط سازمان نظام مهندسی معرفی خواهد شد که این موضوع توسط نرم افزار تهیه و طراحی شده توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز انجام خواهد شد.
این مسوول ادامه داد : اولویت بندی مهندسان ناظر در این سیستم براساس میزان سهمیه  و میزان کارهای ارجاع شده قبلی خواهد بود و سعی شده است تا با اولویت دادن به مهندسانی که موفق نشده اند از سهمیه نظارتی خودشان استفاده کنند،  در الویت ارجاع کار قرار گیرند وی تاکید کرد: در صورت عدم پذیرش  کار ارجاع شده به مهندس ناظر ،  اولویت وی حذف خواهد شد. 
خیری ادامه داد : در این سیستم مهندسان در کرج می توانند  سه منطقه از مناطق شهر را در کارتابل  الکترونیکی خود به عنوان محدوده  فعالیت خود انتخاب کنند.  
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز افزود : راه اندازی این سیستم  حتی در نظام مهندسی ساختمان استان تهران با قدمت  24 ساله هنوز تحقق نیافته است و این در حالی است که نظام مهندسی البرز دو سال پس از تشکیل  خود توانسته است این سیستم را راه اندازی کند. 
مهندس خیری با تاکید بر اینکه تا پیش از این بخشی از این وظیفه  یعنی ثبت دستور نقشه ها ، در شهرستان کرج ، به  نیابت از سازمان توسط کانون مهندسان ساختمان کرج انجام می شده است ، افزود: اگرچه کانون مهندسان در طی مدت فعالیت خود خدمات شایسته ای به جامعه مهندسان کرج و البرز ارایه داده است ولی ایجاد یک سیستم یکپارچه و مکانیزه در سراسر استان و بهره گیری از یک نظام عادلانه  توزیع  ایجاب می کند تا این وظایف از این پس مستقیما توسط سازمان انجام پذیرد.

منبع : وبسایت سازمان نظام مهندسی استان البرز

/ 2 نظر / 86 بازدید

خداحافظ کانون خیری به عنوان نماینده اعتدال مهندسی، در کانون را تخته کرد تبت یدی

م.ا

چرت چرا می گید