آخرین اخبار از متخلفین نظام مهندسی البرز

"دستگیری 16 مهندس متخلف اخراجی سازمان نظام مهندسی استان البرز" 

این خبری است که اواخر اسفندماه سال گذشته منتشر شد که در آن به نقل از سردار "احمد علی گودرزی" فرمانده انتظامی استان البرز آمده است: به جهت حساسیت موضوع در پی دریافت گزارشی از دادسرای انقلاب کرج مبنی بر تخلفات سازمان یافته از سوی تعدادی از مهندسان اخراجی سازمان نظام مهندسی استان البرز، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران انتظامی استان البرز قرار گرفت. 

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران سردار گودرزی اضافه کرد: بلافاصله تیم ویژه و مشترکی از مأموران مجرب و کارآزموده پلیس اطلاعات و پلیس آگاهی تشکیل و عملیات شناسایی متخلفان و دستگیری آنان آغاز شد. 

وی افزود: با توجه به اینکه تخلفات این افراد کاملاً زیرکانه و تحت پوشش قوانین و مقررات نظام مهندسی صورت گرفته بود، ابتدای امر مأموران جلسات متعدد با مناطق 12 گانه شهرداری کرج برگزار کرده و چندین جلد کتاب در خصوص قوانین و مقررات نظام مهندسی را مطالعه کردند تا اینکه اشرافیت کامل به قوانین پیدا کرده و تخلفات صورت گرفته در سازمان نظام مهندسی را کاملاً احراز کنند. 

گودرزی ادامه داد: مأموران با انجام تحقیقات گسترده میدانی و نامحسوس موفق شدند سردسته و متهم اصلی پرونده به نام «امیر- ب» را شناسایی و نامبرده را به همراه هفت نفر دیگر از همدستانش دستگیر کنند. 

وی تصریح کرد: در بازرسی از دفتر کار این متهم تعداد زیادی مهرهای جعلی مربوط به سازمان نظام مهندسی، تعداد هفت هزار و 500 برگ مربوط به امور اداری نظام مهندسی، تعداد زیادی مهرهای مربوط به مهندسان ناظر و مجری کشف شد. 

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: به لحاظ حساسیت و اهمیت موضوع و فوریت در رسیدگی به آن و همچنین برگرداندن حس امنیت شغلی در جامعه عظیم مهندسی و برخورد قاطع با مجرمانی که با نفوذ اولیه در سازمان نظام مهندسی و منفک شدن بعدی مبادرت به تخلف و ارتکاب جرائم گسترده ای شده اند تعداد 10 هزار فقره سند و پرونده موجود در مناطق 12 گانه شهرداری کرج توسط مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در طول مدت یک ماه مطالعه دقیق شد و با انجام کار کارشناسی کلیه جرایم و تخلفات صورت گرفته در این پرونده ها از جمله اجرای کار بالاتر از ظرفیت پروانه افراد حقوقی و حقیقی، معرفی مهندسان مجری و ناظر با استفاده از نامه و مهرهای جعلی شهرداری و ... محرز گردید. 

وی گفت: پس از مشخص شدن کلیه تخلفات این باند تعداد 15 نفر از اعضای اصلی به همراه سردسته این باند به نام «امیر- ب» تحت بازجویی های فنی و پلیسی قرار گرفتند، متهم اصلی پرونده ابتدا منکر اتهامات وارده بود اما وقتی با مستندات، ادله و مدارک به دست آمده توسط مأموران و همچنین اعتراف سایر اعضا مواجه شد، لب به اعتراف گشود و کلیه تخلفات و جرایم ارتکابی را پذیرفت. 

سردار گودرزی در پایان اظها داشت: پس از اعتراف اعضای این باند به جرایم خود، همگی آنها با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و از آنجا نیز متهم اصلی پرونده روانه زندان شد و بقیه متهمان با قرار تأمین به صورت موقت آزاد شدند. 

منبع : jkaraj.net

/ 0 نظر / 23 بازدید