ضوابط مربوط به تبلیغات کاندیداها

روز یکشنبه 22 مرداد لیست کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی رسماً اعلام و فعالیت تبلیغاتی آنها آغاز می شود.

برخی از قوانین مربوط به فعالیت های تبلیغاتی داوطلبان عضویت در هیات مدیره به شرح زیر می باشد:
1- از زمان ثبت نام داوطلبین تا هنگام شروع تبلیغات رسمی ، انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی تحت عنوان داوطلب عضویت هیات مدیره ممنوع می باشد.
2- انجام تبلیغات در داخل حوزه اخذ رای ممنوع می باشد.
3- نصب تابلو که نشان دهنده مکان ستاد تبلیغات انتخاباتی داوطلب می باشد ، بلامانع است.
4- استفاده از آرم سازمان نظام مهندسی ساختمان ، سازمانها و ارگانهای دولتی برای درج در تبلیغات ممنوع است.
5- نصب واستفاده از بلندگو صرفاً در محل ستاد تبلیغاتی داوطلبین و محل سخنرانی ایشان مجاز است و استفاده از آن در خارج ازمحیط سخنرانی و ستاد تبلیغاتی ممنوع می باشد.
6- داوطلبین هیات مدیره باید طرفداران خود را به نحو مقتضی توجیه نمایند تا از پاره کردن یا محو آثار تبلیغاتی سایر داوطلبین خودداری کنند و بر علیه داوطلبین انتخاباتی دیگر به هیچ وجه تبلیغ ننمایند.
7- چنانچه داوطلبان انتخاباتی بخواهند در آثار تبلیغاتی از اعلام نظر شخصیت ها در تایید خود استفاده نمایند لازم است اعلام نظر شخصیتها بدون ذکر عنوان و سمت بوده و مدرک کتبی امضاء شده ایشان تسلیم این هیات گردد.
لازم به ذکر است درصورت بروز هرگونه تخلف از قانون و آیین نامه اجرایی آن و دستورالعمل های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی در خصوص انتخابات ، مراتب توسط این هیات صورتجلسه می شود ، برای داوطلبی که تخلف به نفع او انجام شده است ضمن رد صلاحیت مطابق ماده 85 و 91 موضوع به شورای انتظامی استان ارجاع و متناسب با تخلف برخورد قانونی اعمال می گردد.
موارد زیر نیز از مصادیق تخلف تلقی گردیده و با متخلفین برخورد قانونی می شود:
- دروغ گوئی و کذب واقعیت ها.
- هتک حرمت شخصیت ها و سایر اعضاء .
- حرکات مایوس کننده انگیزه اعضاء به شرکت در انتخابات.
- زیر سئوال بردن کارهای خوب و مثبت.
- شعارهای غیر عملی و برخلاف اهداف قانون نظام مهندسی .
- حرکات و شعارهائی که موجب موضع گیری بی مورد شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید